Na čo všetko treba dbať pri rekonštrukcii kúpeľne?

Pri rekonštrukcii kúpeľne treba dbať hlavne na to aby nám vyhovovala z estetického i funkčného hľadiska. Pred samotnou rekonštrukciou je dobré zvážiť aké máme materiálne a priestorové možnosti. Menej náročnou rekonštrukciou je len výmena starého obkladu a dlažby za nový ale so skúsenosti vieme že málokedy to zostane len pri tom, pretože po odstránení starého obkladu odporúčame spraviť aj revíziu vodoinštalácie, kanalizácie, elektroinštalácie a kúrenia. Ďalším a najčastejším typom je rekonštrukcia pri ktorej zostanú obvodové priečky na svojom mieste ale zmení sa rozmiestnenie sanity a zariadení ako sú vaňa/sprchový kút, umývadlo, radiátor prípadne práčka/sušička. Posledným typom rekonštrukcie je zbúranie priečok prípadne celého jadra a tým nám vzniknú iné priestorové možnosti. Vo všetkých troch typoch rekonštrukcií odporúčame našim zákazníkom obhliadku a konzultáciu na mieste a následne návštevu kúpeľňového štúdia kde im vytvoria 2D grafický návrh a 3D vizualizáciu ich budúcej kúpeľne ktorú im zrealizujeme podľa ich predstáv.

Je náročné prerobiť kúpeľňu v paneláku?

Záleží ale na tom pre ktorý z uvedených troch typov rekonštrukcie sa rozhodnete. Náročnejšie je to vtedy pokiaľ je počas celej rekonštrukcie byt obývaný. V prípade že sa ide búrať celé jadro bytu, ktoré má napríklad spoločnú stenu s kuchyňou na ktorej je kuchynská linka tak treba rátať, že počas doby rekonštrukcie kúpeľne nebude možnosť používať nielen kúpeľňu ale aj kuchyňu. Samozrejme na všetky obmedzenia spojené s rekonštrukciou našich zákazníkov vopred oboznámime.

Sprchový kút alebo vaňa, ako sa rozhodnúť?

Mnoho zákazníkov je už vopred z nejakého dôvodu rozhodnutá pre určitý typ či už vaňu alebo sprchový kút pretože sú na niečo zvyknutý. Sú ale aj prípady kedy od nás žiadajú radu aby sa mohli rozhodnúť. V prvom rade je dobré zvážiť zdravotný stav členov rodiny a prispôsobenie sa ich nárokom lebo netreba zabúdať na to že kúpeľňu si mnoho krát rekonštruujeme na nasledujúcich 10 a viac rokov.

Začnite s prerábkou ešte dnes!

Zavolajte nám a my sa ozveme späť

  • +421 905 182 184